Noč raziskovanja – Noč ima svojo moč

25 Sep, 2018

Na povabilo Veterinarske fakultete v Ljubljani se bodo otroci starejših oddelkov Vrtca Trnovo v petek, 28. 9. 2018 udeležili dneva odprtih vrat. Dogodek organizira Veterinarska fakulteta v sodelovanju s konzorcijskimi partnerji: Ustanove Hiše eksperimentov, Instituta »Jožef Stefan«, Kemijskega inštituta in Tehniškega muzeja Slovenije, in sicer v okviru vseevropskega projekta približati raziskovalno delo in tehnološki razvoj vsem prebivalcem, predvsem pa mladim generacijam.

V Sloveniji bo projekt združil 28 raziskovalnih in kulturnih institucij z namenom osveščanja o raziskovanju in inovacijah, povezanih družbenih in gospodarskih koristih ter kariernih možnostih.

Na Veterinarski fakulteti v Mestnem logu bodo otrokom na enostaven, poljuden in njim prilagojen način prikazali delo fakultete, raziskave, ki potekajo na veterinarski fakulteti, ter delo veterinarja, ki ga pogosto slabo poznamo tako otroci kot odrasli, saj le-to ni omejeno le na zdravljenje naših štirinožnih prijateljev.

Dostopnost