Informacija COVID 19 – Karantena

Spoštovani starši,
po navodilih MIZŠ vas obveščamo, da se je zaradi izrazitega porasta okužb s SARS-CoV-2 obdobje od prejema seznama visokorizičnih kontaktov, ki jih pripravljamo zavodi, do napotitve v karanteno na domu s strani NIJZ podaljšal za nekaj dni. V soboto, 15. 1. 2022, je zamik znašal že dva dni. V prihodnjih dneh je pričakovati še podaljšan zamik. Ob tem nas NIJZ seznanja, da se prejeti seznami visokorizičnih kontaktov obravnavajo po vrsti glede na čas prejema. Starši oziroma zakoniti zastopniki otrok bodo za svoje otroke napotitev v karanteno na domu s strani NIJZ prejeli nekaj dni po pričetku karantene. Pridobitev Izjave o seznanitvi z napotitvijo v karanteno na domu (eUprava) je možna tudi za nazaj, zato ta časovni zamik ne predstavlja ovire pri pridobivanju uradnega dokumenta, iz katerega izhajajo pravice.


Suzana Antič, ravnateljica

Delite z drugimi

Facebook
LinkedIn
Email

Več vsebin

Skip to content