Projektno delo z lutko (PDL)

Projektno delo z lutko je procesno naravnano; gre za postopno načrtovan, izvajan in ovrednoten celoletni projekt vrtca kot celote. Osnova Projektnega dela z lutko je lutka in njena literarno-didaktična zgodba, ki teče skozi celo leto in daje motivacijo otroku, da se na ustvarjalen, igriv in zanj globoko smiseln način udeležuje predlaganih vzgojnih dejavnosti. Funkcija lutke in literarno-didaktične zgodbe je v dolgoročni motivaciji otroka za delovanje, odkrivanje, raziskovanje in ustvarjanje. Projektno delo z lutko predstavlja rdečo nit celoletnega vzgojnega projekta, kjer zgodbo in lutko vsako leto ustvari strokovni tim celega vrtca v skladu s cilji in izbrano raziskovalno temo ter svojo umetnostno-pedagoško imaginacijo in ustvarjalnostjo na vseh področjih umetnosti. Vanj so aktivno vključeni vsi otroci obeh starostnih skupin, vsi strokovni in drugi delavci vrtca in vsi starši otrok.

Lik lutke vsako leto na novo ustvarimo, s svojimi posebnostmi, zgodbo in zapleti, z vsako leto novimi materiali in razgibano tripartitno didaktično strukturo, v katero smiselno in premišljeno vpletemo prikaz človekovih dejavnosti ter celostno, uravnoteženo prepletamo in povezujemo vsa področja dejavnosti kurikuluma.

Izvedeni projekti PDL

Zmajček Ču Ču – Ustvarjanje sodelovalno-družabnega vzdušja

Zmajček Ču Ču – Ustvarjanje sodelovalno-družabnega vzdušja

10. PROJEKT V Vrtec Trnovo je zmajček Ču Ču prišel iz Zmajevega mesta, z željo, da mu trnovski otroci, ki so v preteklosti že pomagali Kralju Matjažu, mornarju Pepetu, pastirju Cenetu, palčici Minu, vesoljani Traji, papigi Perliti, pujsi Srečki okrogli RO in Simbri,...

Ro in Omikron – Potovanje v čarobno deželo

Ro in Omikron – Potovanje v čarobno deželo

8. PROJEKT 2014/2015 Nekega dne, ko so otroci iz vrtca zunaj lovili še zadnje sončne žarke, je nenadoma nekaj preletelo nebo. Premikalo se je v vse smeri, se obračalo, nato pa odletelo kdo ve kam ... Začudeni pogledi so spremljali čisto pravi dron in okroglo stvar, ki...

Pujska Srečka – Trnovski muzikal

Pujska Srečka – Trnovski muzikal

7. PROJEKT 2013/2014 Na jasen novembrski dan, ko so se otroci iz vrtca odpravili na potep po bližnji okolici, so pri prvem mostu čez Gradaščico srečali za ljubljanske ulice zelo nevsakdanje bitje: pujso. Pujso Srečko. To ni bila pujsa z blatnim rilcem, ki bi po vseh...

Papiga Perlita in Režiser Ferdo – Produkcija, oddaja, tv oddaje

Papiga Perlita in Režiser Ferdo – Produkcija, oddaja, tv oddaje

6. PROJEKT 2012/2013 Lepega jesenskega dne je na raziskovalni poti po Trnovem otroke presenetila pisana, pernata žival. Bila je papiga! Papiga Perlita. Vreščala je, pela, radovedno opazovala otroke, se jim izmikala, ko so jo povlekli za perje, jim nagajala s kljunom...

Pastirček Cene – Pastirsko življenje

Pastirček Cene – Pastirsko življenje

5. PROJEKT 2010/2011 No, pa se je prikazal naš Cene! Pastirček, ki živi na pravi pastirski planini, je nekega jesenskega dne tako potrpežljivo in podjetno stal pred našim vrtcem, da so mu skoraj noge primrznile. Za svojo stojnico je mimoidočim ponujal sir. Prav okusen...

Popotovanja pomorščaka Karla – Mesta in dežele sveta

Popotovanja pomorščaka Karla – Mesta in dežele sveta

3. PROJEKT 2009/2010 Nekega dne je mornarja Karla na morju presenetilo neurje in doživel je brodolom. Našla ga je prelepa deklica, v katero se je Karlo neskončno zaljubil. Izkazalo se je, da je deklica hči kralja/poglavarja otoka, na katerega je naplavilo mornarja. Ko...

Kralj Matjaž v Vrtcu Trnovo – Življenje v srednjem veku in danes

Kralj Matjaž v Vrtcu Trnovo – Življenje v srednjem veku in danes

  1. PROJEKT 2007/2008   Nekega jesenskega dne smo na našem igrišču zaslišali čudne zvoke. Prikazalo se je nekaj modrikastega in takoj nato izginilo. Imelo je velike oči, štrleče lase, ogromna ušesa. Le kaj je to bilo? Ni letelo, niti hodilo, a premikalo se...

Videni, slišani, spoštovani

info@vrtec-trnovo.si

Dostopnost