Odprta znanost v Vrtcu Trnovo

V Vrtcu Trnovo smo 1. in 2. aprila gostili mednarodno delavnico v okviru evropskega projekta NewHoRRIzon. Na delavnici smo skupaj s 13 udeleženci iz 6 držav (Nemčija, Avstrija, Španija, Finska, Avstralija in ZDA) spoznavali koncept odgovornega raziskovanja in inoviranja (RRI) ter imeli priložnost udeležencem predstaviti Projektno delo z lutko. Spoznali so, kako smo v sodelovanju z OŠ Valentina Vodnika pripravili odprto okolje za odprto raziskovanje znanosti, kjer ima otrok glavno vlogo v raziskovanju. Gostje so si v enoti na Kolezijski z zanimanjem ogledali raziskovanje v odprtih učnih laboratorijih, v katerih so otroci preizkušali, opazovali, merili in rokovali z različnim materialom. Pri dejavnostih jih je spremljala tudi Fridolina in se čudila, kako zavzeto so se otroci lotili reševanja njenega problema. Vsi skupaj smo se nadvse zabavali, se naučili veliko novega in gostom pričarali nepozabno doživetje.

Delite z drugimi

Facebook
LinkedIn
Email

Več vsebin

Skip to content