Španske vzgojiteljice na obisku

Ali ste vedeli, da imajo v Kataloniji kar 3 uradne jezike? Poleg kastiljščine sta uradna jezika še katalonščina in okcitanščina. To so nam namreč povedale vzgojiteljice, ki so k nam prišle iz Katalonije v sklopu mednarodnega povezovanja in sodelovanja. V skupnem druženju smo uživali in z veseljem smo jim predstavili tudi našega prijatelja Ričija, ki jim je povedal, kako je prišel k nam in kako zelo všeč mu je tukaj. Ko smo se ravno pogovarjali o različnih domovanjih in družinah, so nas naše nove španske prijateljice presenetile in za nas pripravile igro, prek katere smo se naučili, da se v katalonščini mami reče Mamà, očeti Papà, bratu “germà”, sestri “germana”, dedku “avi” in babici “àvia”. V dobri družbi je obisk hitro minil, a smo si obljubili, da bomo vezi ohranili in se, če ne drugače, s pomočjo informacijske tehnologije tudi še videli.

Delite z drugimi

Facebook
LinkedIn
Email

Več vsebin

Skip to content