Dietna prehrana otrok

Celodnevni in krajši program od ponedeljka do petka za starostna obdobja od prvega leta do vstopa v šolo.

Dietno prehrano v našem vrtcu pripravljamo otrokom, ki potrebujejo dietno prehrano in katerih starši prinesejo ZDRAVNIŠKO POTRDILO otrokovega pediatra oz. alergologa z navedbo dietne prehrane.

Za otroke z dietami osnovni jedilnik prilagodimo in alergene nadomestimo z dovoljenimi živili. V specializiranih trgovinah nabavljamo posebna dietna živila, sami pečemo kruh in peciva zanje, izdane dietne obroke ter njihovo sestavo pa dnevno beležimo.

Ker dietna obravnava poteka za vsakega otroka posebej, z vsakim od staršev otroka, ki ima dieto, navežemo kontakt in se dogovorimo o načinu izvajanja diete. Starše prosimo, da vsako spremembo diete sproti javljajo organizatorici prehrane ga. Milojki Pečenko na telefon 01 4204 660.

Zdravniško potrdilo je treba obnavljati vsako šolsko leto.

Prehrana v vrtcu

Skip to content